2

500 000

Nej inte pengar tyvärr utan människor. Vi skulle ta en tur till Torp idag och det hade tydligen 500 000 andra människor också tänkt. Vi hittade knappt en parkeringsplats. Det blev ett snabbt besök på Bauhaus sen åkte vi igen. Vi köpte en nattlampa till Cebastian.

Nätterna börjar sakta bli bättre, vi är bara uppe en gång. Så han äter ungefär efter sex timmar på natten, men gärna oftare på dagen.

Ute regnar det och det har det gjort hela dagen. Jag la mig bredvid Cebastian i sängen och sov och det var så skönt. Han sover fortfarande så vi får se hur natten blir sen.

This entry was posted in Blandat. Bookmark the permalink.

2 Responses to 500 000

  1. Tova says:

    Bra att han sover bättre nu! Visst är det så att nätterna blir ”skönare” ju mer tiden går, vi hade det ganska kaosartat i början men nu vid 6 månader sover lille Elliot som en stock. :) (Fast man vet ju aldrig vad som händer i framtiden…)

    Ett sent tac också för kommentaren på min förlossningsberättelse, ja det var verkligen en upplevelse kan jag intyga ;)
    Kramar

  2. Frida says:

    Synd att det inte var pengar… Hade suttit fint!

    Elise är ganska mammig för tillfället, men antar att det beror på mina bröst. =) Märker ni av nåt sånt?

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

*


*

Följande HTML-taggar och attribut är tillåtna: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>